Zakup materaca dla dwóch osób jest szczególnie problematyczny. Produkt musisz dopasować zarówno do swoich potrzeb, jak i potrzeb Twojego partnera. Na wygodne podłoże składa się wiele czynników – stopień twardości, rodzaj wypełnienia, czy nawet pokrowiec. Podpowiadamy jaki materac nadaje się najlepiej do sypialni małżeńskiej. 

Jak dojść do kompromisu?

Wybór materaca, który odpowie potrzebom dwóch osób jest naprawdę trudny. Osoby muszą zabrać pod uwagę już nie tylko swoje indywidualne potrzeby, ale także preferencje partnera. Jednym z najważniejszych elementów na które powinieneś zwrócić uwagę jest twardość materaca. Powinna być ona dopasowana odpowiednio do wagi osób korzystających z materaca. Jeśli ważycie pomiędzy 60, a 80 kg, modele o średniej twardości sprawdzą się Wam idealnie. Materace bardzo twarde są natomiast idealne do sypialni osób ważących ponad 100 kg. Pamiętaj o tym, że jeśli różnica wagowa pomiędzy Wami jest bardzo duża to powinniście dopasować podłoże do cięższego partnera. Dla par poleca się przede wszystkim materace sprężynowe, które nie przenoszą drgań i zapewniają spokojny sen obydwóm osobom. Modele te są bardzo elastyczne, a zarazem kompleksowo dbają o odpowiednie podparcie ciała.

Rozmiar materaca

Materac dla dwóch osób - czym kierować się przy wyborze i gdzie kupić?Materace Trzebinia oferują wiele modeli materacy o różnych rozmiarach. Pamiętaj, że kupując podłoże powinieneś zabrać pod uwagę zarówno potrzeby jego przyszłych użytkowników, jak i wielkość sypialni, czy łóżka. Materac przeznaczony dla dwóch osób nie powinien być wąski. Najmniejszą opcją, którą poleca się parom jest podłoże o wymiarach 140×200. To bardzo optymalny rozmiar, który pozwala na spokojny sen dwóch osób i pasuje do niemalże wszystkich łóżek małżeńskich. Materace o wymiarach 160×200 sprawdzą się przede wszystkim w dużych sypialniach. To bardzo wygodna, oraz komfortowa opcja, wymaga jednak wiele miejsca. Jeśli Wasza sypialnia jest naprawdę duża możecie zdecydować się na materac o wymiarach 180×200. To perfekcyjna opcja dla osób, które cenią sobie wiele miejsca podczas wypoczynku i oczekują maksymalnej swobody ruchów. Materac o tych wymiarach zajmuje jednak bardzo dużo przestrzeni. Pamiętaj, że nie będzie on dobrze wyglądać w małych sypialniach i może być bardzo nieustawny.

Jaki materac kupić?

Przede wszystkim taki, który odpowie potrzebom Was dwojga. Pamiętajcie, że musicie spotkać się gdzieś pośrodku, by móc wspólnie cieszyć się komfortowym wypoczynkiem. Na rynku znajdziecie wiele różnego rodzaju materacy, wśród których z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Jeśli cenicie sobie sprężyste i elastyczne podłoża, modele z wypełnieniem termoelastycznym będą idealnym rozwiązaniem. Może wolicie twardsze podłoża? Wtedy warto przyjrzeć się modelom sprężynowym – zapewnią one elastyczność punktową i zapobiegną powstawaniu drgań. Jeśli nie umiecie dojść do kompromisu a decyzja o wyborze odpowiedniego podłoża jest dla Was szczególnie trudna, warto zdecydować się na zakup dwóch osobnych materacy. Pomiędzy produktami stworzy się jednak niezbyt wygodna przerwa. Radą na ten problem jest zakup materaca nawierzchniowego, który wyrówna powierzchnię. Materace Hajnówka oferują wiele modeli, wśród których z pewnością znajdziecie coś dla siebie.