Wybór materaca dla pary najczęściej nastręcza więcej trudności niż zakup modelu pojedynczego. Wcale nie musi tak być! Wystarczy wcześniej zaznajomić się z tym, jakie rozwiązania będą strzałem w dziesiątkę w przypadku pary. Dowiedz się, jaki rozmiar materaca wybrać!

Materac SleepMed 140×200 – najmniejszy model dla pary

Materac o rozmiarze 140×200 to najmniejszy model przeznaczony dla osób śpiących ze swoją drugą połówką. Zapewni komfortowe podłoże snu dla osób o drobnej budowie, a także tych, które nie mają zbyt dużej sypialni. Model 140×200 z łatwością zmieści się nawet do bardzo małego pomieszczenia i umożliwi nam wspólny wypoczynek z partnerem. Jednocześnie nie zajmie zbyt dużo przestrzeni i nie utrudni swobodnego poruszania się do sypialni.

Materac SleepMed 160×200 – uniwersalność i komfort

Materac SleepMed dla pary - jaki rozmiar wybrać?Materac 160×200 to optymalna, uniwersalna opcja, która zadowoli większość użytkowników. Będzie pasować zarówno do mniejszych, jak i większych sypialni. Na takim podłożu snu zarówno nasz partner, jak i my będziemy mogli bez problemu znaleźć wygodną pozycję snu, co umożliwi nam jakościowy wypoczynek.

Materac SleepMed 180×200 – pełna swoboda ruchów i wygoda

Materac o wielkości 180×200 to jeden z większych modeli dwuosobowych. Zapewni nam optymalną wygodę bez względu na to, jaką mamy budowę ciała. Zwróćmy jednak uwagę na to, że będzie pasować raczej do przestronniejszych, większych sypialni. Zagwarantuje pełną swobodę ruchów, a do tego nada naszej sypialni luksusowy charakter.

Materac SleepMed 200×200 – idealny do dużych sypialni

Materac o wielkości 200×200 to największy model do łóżka dwuosobowego. Ze względu na swój rozmiar będzie odpowiedni do sypialni o dużym metrażu. Sprawdzi się u osób, które charakteryzują się większą sylwetką lub po prostu cenią sobie komfort na najwyższym poziomie. Taka powierzchnia snu umożliwi każdemu znalezienie wygodnej pozycji snu i pełne odprężenie się.

Materace SleepMed termoelastyczne dla pary

Wybierając materac dla pary, poza doborem rozmiaru należy też zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia, od którego zależy to, jakimi właściwościami wyróżnia się dany model. Pary, które poszukują wspólnego materaca, powinny zainteresować się materacami termoelastycznymi SleepMed. W modelu SleepMed Supreme Plus zastosowano termoelastyczną piankę Visco, która zapewnia indywidualne dopasowanie do każdego użytkownika. Odpowiada za to technologia termoelastyczna, która pod wpływem wytwarzanej przez nas temperatury modeluje się i dopasowuje do naszych naturalnych krzywizn. Dzięki temu możemy dzielić łóżko z osobą, która ma całkiem odmienne preferencje co do powierzchni snu. Warstwa wysokoelastycznej pianki VPPHR odpowiada z kolei za bardzo dobrą cyrkulację powietrza i przewiewność. Wykorzystano w niej bowiem technologię Airforce, która podnosi higienę i komfort snu. Warto wspomnieć o tym, że materac posiada aż 6 różnych twardości. Oznacza to, że jeśli potrzeby nasze lub naszego partnera co do podłoża snu się zmienią, nie będziemy musieli kupować nowego modelu – wystarczy, że przełożymy odpinany top na drugą stronę wkładu. Zastosowanie topy oddziałuje korzystnie również na żywotność i odporność na eksploatację materaca.

Materace SleepMed hybrydowe dla pary

Jeśli chodzi o materace dla pary, modele hybrydowe okażą się strzałem w dziesiątkę. Są to bowiem produkty, które łączą w sobie różne właściwości. To sprawia, że mogą być wybrane nawet przez tych, którzy dotychczas preferowali całkiem różne typy materaców. Model hybrydowy zawiera zarówno warstwę pianki, jak i sprężyn, nie musimy zatem dokonywać wyboru pomiędzy rodzajem wypełnienia. Oprócz tego we wkładzie materaca hybrydowego może znaleźć się warstwa sizalu, lateksu czy też mata z kokosa, które mają między innymi na celu podniesienie twardości podłoża. Mnogość warstw sprawia, że model charakteryzuje się większą wysokością, co przekłada się na wyższy komfort użytkowania.

Materac SleepMed Hybrid Premium Plus mierzy 27 centymetrów. Jego wypełnienie stanowi warstwa 7-strefowych sprężyn Multisport, dwóch warstw wysokoelastycznej pianki VPPHR oraz warstwy termoelastycznej Celsius® – Waterlily®. Dzięki temu połączeniu zarówno miłośnicy sprężyn, jak i pianek mogą cieszyć się komfortowym, jakościowym wypoczynkiem. Warstwa sprężyn w materacu jest bardzo ważna, ponieważ odpowiada za zapewnienie znakomitej elastyczności punktowej. Sprawia ona, że materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika i zapewnia punktowe podparcie. Oznacza to, że materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym odczuwa nacisk. Dla par jest to szczególnie istotne, ponieważ dzięki temu kiedy nasz partner będzie wstawał albo zmieniał pozycję snu, nie odczujemy nieprzyjemnego efektu falowania, który mógłby zaburzyć nasz spokojny wypoczynek. Wysoka elastyczność punktowa gwarantuje cichą i skuteczną pracę materaca. Same sprężyny Multipocket zapewniają dwa razy większą ilością punktów podparcia niż standardowe materace kieszeniowe. Możemy też cieszyć się 7 strefami twardości, które polegają na zagwarantowaniu kluczowym częściom ciała – głowie, ramionom, plecom, miednicy, biodrom, kolanom i stopom – indywidualne dopasowane podparcie i twardość. Ze względu na to możemy zredukować nieprzyjemne objawy związane z bólem kręgosłupa czy karku. Obecność dwóch rodzajów pianek powoduje, że materac zapewnia jednocześnie przyjemne uczucie otulenia i niezwykłą miękkość.

Dobór odpowiedniego rozmiaru materaca do łóżka dwuosobowego jest bardzo ważny. Od tego bowiem zależy, czy każda ze stron będzie mogła znaleźć wygodną pozycję snu i liczyć na pełną swobodę ruchów. Zastanówmy się zatem, która z wielkości materaca – 140×200, 160×200, 180×200 czy też 200×200 – będzie dla nas odpowiednia!

wyrób medyczny

Materace SleepMed Supreme Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.