Jakość naszego snu, a co za tym idzie regeneracja całego organizmu po ciężkim dniu nauki czy pracy jest zależna od tego, w jakich warunkach spędzamy noc. Jednym z najważniejszych elementów jeśli o tym mowa jest wygodny i bezpieczny dla naszego ciała materac. Wielu klientów nie wie jednak do końca, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. Niektórzy zastanawiają się między innymi, czy liczba sprężyn w materacu ma znaczenie?

Co jakiś czas każdy z nas musi zakupić nowy materac, ponieważ stary stracił swoją elastyczność czy funkcjonalność. Stajemy wówczas przed trudnym zadaniem, ponieważ z jednej strony mamy szeroką ofertę, z drugiej natomiast nie do końca wiemy, jakie aspekty decydują o tym, czy dany materac będzie dla nas odpowiedni. Warto więc przed zakupem zdobyć podstawową wiedzę na ten temat.

Materac na dobry sen

Żyjemy w bardzo szybkich i konkurencyjnych czasach. Większość z nas całe dnie spędza w pracy fizycznej lub siedzi godzinami przy biurku przed komputerem. W takich przypadkach niezbędny do
dalszego funkcjonowania na pełnych obrotach jest optymalny odpoczynek, który można zapewnić sobie poprzez jakościowy sen. Aby jednak był on możliwy, kluczową kwestią pozostaje to, jak przygotujemy miejsce do spania. Mowa nie tylko o przestrzeni, jaka nas otacza, ale przede wszystkim o materacu dobranym do naszych indywidualnych potrzeb i uwarunkowań fizycznych. Wraz z dobrym snem idzie lepsza koncentracja, wyższa motywacja i energia do działania, a także mniejsze ryzyko wystąpienia licznych chorób czy dolegliwości.

Jaki materac wybrać?

Co mówi nam liczba sprężyn w materacu i jak przekłada się to na komfort snu? Ile kosztuje wygodny materac sprężynowy w Jastrzębiu-Zdroju?Na własnym zdrowiu nie wolno oszczędzać, a najlepszym wyjściem jest zadbanie o nie od razu, zanim będzie za późno. Jeśli więc mamy taką możliwość i stajemy przed wyborem odpowiedniego materaca, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego wymiary, grubość, cenę, jakość wykorzystanego materiału, liczbę warstw, ale także na ilość sprężyn w materacu. Warto w tym miejscu zauważyć, że wśród materaców sprężynowych można wyróżnić kilka typów, a najpopularniejsze to bonellowy oraz kieszeniowy (pocketowy). Pierwszy z nich charakteryzuje się układem połączonych ze sobą sprężyn, co w praktyce powoduje, że ugięcie się jednej z nich wprawia w ruch pozostałe. O wiele bardziej elastyczne i dostosowujące się do ciała są materace kieszeniowe. Wszystko dzięki nowoczesnemu mechanizmowi sprężyn. Każda z nich bowiem umieszczona jest w osobnej tkaninowej kieszeni, dzięki czemu uginanie jednej nie powoduje automatycznie pracy pozostałych.

Czy liczba sprężyn w materacu ma znaczenie?

Na ile liczba sprężyn w materacach wpływa na komfort wypoczynku? Zdaniem ekspertów jest to kluczowy czynnik jeśli mówimy o możliwości pełnej regeneracji naszego ciała. Duża ilość sprężyn w materacach powoduje, że rośnie liczba punktów podparcia dla poszczególnych partii ciała. Odciążone są więc niemal wszystkie mięśnie, stawy, a przede wszystkim kręgosłup, który w ciągu dnia jest szczególnie narażony na spory wysiłek. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób starszych, ale także leczących kontuzje, czy też mających ogólne problemy zdrowotne natury fizycznej. Pamiętajmy, że każdy z nas powinien wybrać materac najlepszy dla siebie, a więc spełniający nasze indywidualne potrzeby. Nie zawsze warto kierować się w tej materii opiniami innych klientów, ponieważ być może mieli oni zupełnie inne wymagania względem materaca niż my.

Ile sprężyn najczęściej znajdziemy w materacu?

Ile sprężyn w materacu to minimum, aby można było z czystym sumieniem polecić tego typu produkt? Wszystko zależy od rodzaju, modelu, ale przede wszystkim rozmiaru danego materaca. Nie ma także jednej i ogólnej liczby sprężyn, jakie są wbudowane w materac. Mniejszą liczbą sprężyn charakteryzują się materace typu bonellowego. Standardowo znajdziemy w nich od około 100 do 200 sprężyn na metr kwadratowy. Dla porównania w materacach kieszeniowych – w zależności od ich typu – jest to od ponad 200 do nawet 1000 sprężyn! Co do zasady, im większa jest ich liczba, tym oczywiście lepiej. Ważne jest także ich równomierne rozmieszczenie i jakość wykonania całego materaca, dlatego należy korzystać wyłącznie z ofert zaufanych i sprawdzonych producentów. Jednym z nich jest marka Hilding, która od lat zapewnia jedne z najlepszych materaców na rynku.

O czym pamiętać dobierając liczbę sprężyn w materacu?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że liczba sprężyn w materacu ma ogromny wpływ na nasz komfort, a co za tym idzie, jest wręcz decydującym czynnikiem, jaki trzeba wziąć pod uwagę wybierając materac. Ile kosztuje wygodny materac sprężynowy w Jastrzębiu-Zdroju? Nie ma jednej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Cena materaca zależy bowiem od wielu czynników, a co więcej może różnić się w zależności od sklepu. Na rynku istnieją tysiące różnego rodzaju modeli, bardzo często materace są wykonywane pod indywidualnego klienta. Można jedynie wskazać pewien przedział cenowy, który nie jest oczywiście żadną przyjętą normą. Materace bonellowe można kupić już za kilkaset złotych, nieco więcej środków trzeba przeznaczyć na materace typu kieszeniowego. Koszt zależny jest przede wszystkim od jakości wykorzystanych materiałów, wymiaru materaca, ilości sprężyn oraz tego, w jakie dodatkowe technologie jest wyposażony.

Materac sprężynowy – czy warto?

Osoby, które nie zaopatrzyły się jeszcze w wygodny materac, powinny zrobić to jak najszybciej, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów w naszym życiu. Przed podjęciem decyzji można skonsultować się ze sprzedawcą lub najlepiej porównać specyfikację jak największej liczby modeli. Materace sprężynowe cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem klientów, a obecnie można je kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przede wszystkim przez internet z dostawą do domu. Zakup materaca nie był jeszcze nigdy tak prosty, jak obecnie. Nie należy więc z tym długo zwlekać!