Pokój dziecka to miejsce, w którym nasza pociecha powinna czuć się swobodnie i beztrosko. Z tego powodu warto starannie przemyśleć, jak to miejsce miałoby wyglądać, aby sprawiało maluchowi radość. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, co powinno się znaleźć w dziecięcej sypialni.

Zainwestuj w dobry materac

Zdrowie oraz komfort naszych maluchów podczas snu są bardzo ważnymi czynnikami, które bezpośrednio wpływają na jego rozwój. To właśnie kiedy dziecko śpi, w jego organizmie zachodzą procesy odpowiedzialne za zapamiętywanie, regenerację, wspomaganie pracy układu odpornościowego czy uwalnianie hormonu wzrostu. Z tego powodu nie wahaj się i zapewnij swojemu dziecku wygodny i wysokiej jakości materac. Najlepiej taki, który będzie dopasowywał się do kształtu ciała malucha, a także zapewniał odpowiednią cyrkulację powietrza. Doskonale sprawdzi się również antyalergiczna nakładka na materac, która nie wzmoży alergii Twojego dziecka oraz zapewni ochronę przed rozwojem roztoczy.

Co powinno znaleźć się w dziecięcej sypialni?Pomyśl nad wydzieleniem strefy do zabawy

Wydzielenie miejsca, w którym dziecko będzie się bawić to znakomity pomysł, jeśli uczyć młodego człowieka utrzymywania porządku. Dzięki takiemu rozwiązaniu, malec będzie spędzał czas w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu gdzie będzie miał swobodny dostęp do wszystkich zabawek. To pozwoli Ci uniknąć sytuacji, w której wszelkie drobiazgi Twojej pociechy porozrzucane będą w każdym możliwym miejscu w domu. Przestrzeń do zabawy powinna być radosna oraz zachęcająca do przebywania w niej. Przede wszystkim pomyśl o wygodnym dywaniku. Dzieci uwielbiają bawić się na podłodze, w związku z tym warto zainwestować w miękki dywanik, który zapewni ciepło i wygodę. W tej strefie poukładaj pojemniki, które skutecznie pomieszczą wszystkie zabawki dziecka. W ten sposób zachowasz porządek.

Przyjazne kolory

Aby sypialnia dziecka była dla niego przyjazna i sprawiała, że będzie chciało w niej przebywać, należy postawić na jasne neutralne kolory, takie jak beże, biele. Możesz także pomalować ściany na pastelowe odcienie. Takie barwy pozwolą Twojemu dziecku się uspokoić i poczuć bezpiecznie. A kiedy będzie starsze nie zakłócą jego nauki i nie będą rozpraszały. Warto pomyśleć także o kolorze podłogi. Postaw raczej na deski lub panele w delikatnych kolorach drewna. Odpowiednio dobrane barwy rozwiną wrażliwość dziecka i wprowadzą do pomieszczenia miłą, radosną atmosferę. Jeśli zależy Ci na wzbogaceniu wnętrza o wyraźniejsze barwy, możesz wspomóc się dodatkami i dekoracjami, takimi jak wielokolorowe obrazki z ulubionymi postaciami z kreskówek lub filmów.

Tekstylia sprzyjające zasypianiu

Aby Twoje dziecko mogło swobodnie wypoczywać, a przede wszystkim zrelaksować się podczas snu, zainwestuj w wysokiej jakości tekstylia. Poduszki dla dzieci powinny być przede wszystkim miękkie i płaskie. Jeśli Twoja pociecha jest wierciochem i wiele razy zmienia pozycję podczas snu, wybierz poduszkę twardszą, ale elastyczną. Podłoże pod głowę powinno zapewniać maluchowi odpowiednią cyrkulację powietrza i komfort. Na rynku dostępnych jest wiele poduszek z wypełnieniem syntetycznym lub naturalnym. To pierwsze zapewni niebywałą miękkość i sprężystość, drugie natomiast sprawdzi się świetnie dla małych miłośników ciepła. Kupując tekstylia do sypialni dziecka nie zapominaj o pościeli. Aby dziecku przyjemniej się spało, wybierz się na rodzinną wycieczkę do sklepu z tekstyliami sypialnymi i pozwól mu wybrać poszewki, które go zainteresują. Materiał ozdobiony ulubioną postacią z kreskówki lub innym dziecięcym wzorem z pewnością sprawi, że maluch zaśnie szybciej, a także będzie czuł się bezpieczniej w swoim łóżku. Pokoik dziecka warto wyposażyć także w zaciemniające zasłony. Wybierz materiał z ciekawym wzorem lub w kolorze odpowiadającym reszcie wystroju. Szeroki wybór asortymentu znajdziesz na sennamaterace.pl!

Praktyczne rozwiązania

Przestrzeń w pokoju dziecka powinna być nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna. W związku z tym, zainwestuj w wysokie, pojemne regały i półki, które pozwolą przechowywać wiele drobiazgów, których używa Twoje dziecko. Pogrupuj zabawki na kategorie i umieść w plastikowych pudełkach. To pozwoli zachować porządek i ład w sypialni dziecka. Zapomnij o bibelotach i niepraktycznych dekoracjach. W końcu to pokój dziecka, które z reguły są bardzo ruchliwe, a jak wiemy ich energiczność nie sprzyja umieszczania w pokojach drogich dekoracji, które dziecko z łatwością może potrącić i rozbić.

Chcesz urządzić niesamowitą sypialnię dla swojego dziecka? Jeśli weźmiesz pod uwagę wymienione wyżej wskazówki z pewnością urządzisz wyjątkowy, ale także praktyczny pokój, w którym Twoja pociecha będzie chciała spędzać jak najwięcej czasu.