Przeciętny człowiek, w ciągu całego życia przesypia ok. 20 lat. Sen bezpośrednio wpływa na zdrowie, samopoczucie i produktywność. Na nasze zdrowie i jakość życia wpływa podłoże, na którym śpimy. Wybór materaca to wyjątkowo ważna decyzja. Dokonując wyboru spośród oferty materaców lateksowych, możemy być pewni, że stawiamy na komfort snu i wygodę. Poznaj specyfikę materacy lateksowych oraz zalety spania na materacu o wymiarach 80×190 cm!

Materac lateksowy – charakterystyka

Stale zyskującym na popularności rodzajem materacy dostępnych na rynku jest materac lateksowy. Charakteryzuje go wysoka elastyczność oraz odporność na odkształcenia. Materac lateksowy nie wchłania wilgoci, co odróżnia go od materacy wykonanych z innych materiałów. Gęstość lateksu nie pozwala na przenikanie do materaca wilgoci. Dlatego nawet jeśli zostanie zmoczony, woda po przeniknięciu przez pokrowiec zatrzyma się na bloku lateksowym, lub przepłynie przez nawierty w nim umieszczone. Wspomniane nawierty zapewniają prawidłowy obieg powietrza oraz pomagają zachować strefowość materaca, a więc idealne dopasowanie do ciała osoby użytkującej. Wszystko to sprawia, że materace lateksowe nie wchłaniają wilgoci, dlatego nie występuje ryzyko rozwoju bakterii i roztoczy.

Co wyróżnia materac lateksowy?Dodatkowo, lateks jest najbardziej elastycznym z wszystkich dostępnych komponentów używanych do produkcji materacy. Materac wykonany z lateksu można użytkować na stelażu regulowanym, co nie wpłynie na okres żywotności podłoża. Wysoki poziom higieny materaca lateksowego jest więc gwarancją zdrowia także dla najbardziej wymagających użytkowników. Przed wyborem odpowiedniego materaca warto jednak zastanowić się nad kluczową kwestią. Jaki rozmiar materaca lateksowego wybrać?

W jakich rozmiarach dostępne są materace lateksowe?

Standardowa długość materaca dla osoby dorosłej wynosi 200 cm. Istnieją także materace o długości 190 cm, na które warto zwrócić uwagę, jeśli osoba użytkująca jest niższa. Przyjmuje się bowiem, że długość materaca powinna być o około 20 cm dłuższa od wzrostu osoby użytkującej. To dobra alternatywa dla dorosłych osób o niższym wzroście oraz starszych dzieci i nastolatków. Jeśli chodzi o szerokość, wiodące firmy jak Hilding, marka znajdująca się w czołówce światowych producentów, oferują szeroką gamę wymiarów, dzięki czemu każdy znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Przyjrzyjmy się poszczególnym wymiarom materacy piankowych o standardowej długości.

Jaki materac lateksowy będzie najodpowiedniejszy? Wszystko zależy od użytkownika. Jeśli chodzi o szerokość, ogólnodostępne są wymiary 80 cm – skierowany do starszych dzieci, 90 cm – zapewniający wygodę nastolatkowi, 100 cm – propozycja jednoosobowa dla szczupłych osób, 120 cm, 140 cm – najmniejszy materac dwuosobowy, 160 cm- standartowy materac dwuosobowy oraz 180 cm – komfortowy, szeroki materac dla dwóch osób. Długość materaca należy dobrać do wzrostu osoby lub osób użytkujących, przy czym warto pamiętać, że jeśli na podłożu śpi osoba wysoka oraz niska, długość materaca powinna odpowiadać wysokości osoby mierzącej więcej centymetrów. Występują materace o długości 180, 190 oraz 200 cm. Materac lateksowy 80×190 cm jest propozycją dla starszych dzieci śpiących w pojedynkę. Materace lateksowe 80×190 cm będą idealne dla nich idealne. Tani materac 80×190 cm jest więc idealnym rozwiązaniem dla rodzica poszukującego budżetowego materaca dla swojej pociechy.

Kto będzie czerpał najwięcej korzyści z wyboru materaca lateksowego do swojego łóżka?

Materace lateksowe cenią zarówno eksperci jak i klienci, którzy dokonując wyboru materaca lateksowego sprawiają sobie wygodny, zdrowy sen na lata. To także rodzaj materacy polecany przez terapeutów osobom cierpiącym na bóle mięśni i pleców. Specjaliści od wad postawy wskazują na komfort użytkowania i doskonałe dopasowanie podłoża do kręgosłupa. Borykasz się z bólem podczas snu? Materac lateksowy będzie doskonałym rozwiązaniem, który poprawi komfort Twojego wypoczynku. Lateks jest także materiałem odpornym na pleśń i roztocza, co sprawia, że jest doskonały dla alergików. Wysoki poziom higieny materaca lateksowego jest więc gwarancją zdrowia także dla najbardziej wymagających użytkowników. Dokonując wyboru materaca lateksowego o wymiarach 80×190 cm, możemy mieć pewność, że sen naszego dziecka będzie bezpieczny, a wypoczynek komfortowy i niosący korzyści zdrowotne.