Nie możesz się wyspać, bo marzniesz w nocy i dokuczają Ci skurcze łydek? Być może powinieneś kupić materac z pianki termoelastycznej, który rozluźni mięśnie, ogrzeje Cię i utuli do snu. Chcesz bliżej poznać zalety takich materacy? Przeczytaj ten artykuł.

Materac VISCO Curem .Log – co wyróżnia tę technologię materaca?

Wyobraź sobie, że układasz się do snu na delikatnie miękkim materacu i czujesz przyjemne ciepło i odprężenie. Trochę tak, jakby obok leżała pluszowa przytulanka. Twoje nogi i plecy odpoczywają po trudach całego dnia, bo nic ich nie uciska. Jest tak wygodnie, że nie masz ochoty przekręcać się ani szukać ulubionej pozycji. Twoje myśli odlatują, powieki opadają, zasypiasz.
Takie właściwości mają materace z serii Curem by Hilding. Produkuje się je z kilku warstw termoelastycznej pianki poliuretanowej, przy czym centralną warstwę stanowi pianka Visco. Ten rodzaj pianki został wynaleziony w połowie ubiegłego wieku przez naukowców pracujących dla NASA. Najpierw pianka Visco znalazła zastosowanie w produkcji skafandrów dla kosmonautów. Potem zaczęto jej używać do produkcji materacy szpitalnych, ponieważ okazało się, że zapobiega odleżynom u osób obłożnie chorych. Jest miękka, nie uciska więc ciała. Dzięki temu użytkownik nie czuje potrzeby ciągłej zmiany pozycji.

Wyjątkowe materace termoelastycze - co je wyróżnia?Drugą ważna zaletą jest termoelastyczność pianki Visco. Przyjmuje ona ciepło osoby leżącej i dopasowuje się do kształtu jej ciała, otulając je niczym milutki kocyk. Delikatnie ogrzewa śpiącego i pobudza krążenie krwi. Dzięki temu zapobiega nocnemu drętwieniu nóg i rąk oraz zapewnia regenerację mięśni. Jednak nie każdy materac visco ma te same właściwości. Tańsze popularne pianki tego rodzaju mają brzydki zapach, są zbyt miękkie i szybko się odkształcają. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac visco kupić, to polecamy wybór sprawdzonej marki Curem, będącej częścią grupy Hilding Anders. To znany w całym świecie producent najlepszych materacy, łóżek i akcesoriów, ułatwiających wysypianie się.

Hilding działa nie tylko pod swoją nazwą. Produkuje także dla marek Galaxy czy Sleepmed. Jego linie produkcyjne bazują na nowoczesnych technologiach, łączących piankę Visco z innymi rodzajami pianek, na przykład Serene, która odprowadza nadmiar ciepła oraz hybrydową pianką Fusion, podpierającą całe ciało użytkownika. Taka właśnie metoda wytwarzania stosowana jest do produkcji materacy Visco Curem .Log, na które producent udziela aż 20 lat gwarancji. Ważną informacją jest fakt, że ten model materaca posiada 7 stref twardości, a więc ma lżejszy lub mocniejszy nacisk w zależności od poszczególnych części ciała. Co to oznacza w praktyce? Materac jest twardszy w strefie pleców, bioder i ud i bardziej miękki w strefie ramion, łydek i stóp. W skali od 1 do 10 producent określa jego twardość na 9. Materac jest sprzedawany w komplecie z pokrowcem Zeo Case o właściwościach antybakteryjnych i przeciwalergicznych.

Jeśli już przekonałeś się, że warto postawić na ten właśnie model, to teraz pomyśl, jaki rozmiar materaca Visco Curem .Log wybrać?

Jakie rozmiary materacy VISCO Curem .Log możemy wybrać?

Materace Visco Curem Log występują w różnych rozmiarach. Dzięki temu każdy kupujący może dobrać odpowiedni dla siebie produkt. Do łóżek pojedynczych odpowiedni będzie materac visco 80×200 cm. Osobom o większej wadze, które cenią sobie komfort snu, wygodniej będzie na szerszych materacach 90×200, czy nawet 120×200. Jeśli zamierzasz kupić materac, pamiętaj, aby wcześniej zmierzyć stelaż łóżka i dopasować do niego model w odpowiednim rozmiarze. W niektórych przypadkach może się okazać, że materac 80×200 cm jest zbyt wąski. Do sypialni dwuosobowych polecamy materace szersze, na przykład 140 czy 160 cm lub największe 180×200 cm. Do łóżka dwuosobowego o szerokości 160 cm można też dopasować dwa materace visco 80×200. Jest to dobry wybór, jeśli jedno z partnerów woli materac twardszy, a drugie bardziej miękki. Wówczas obok omawianego modelu można ułożyć materac Visco Curem .Exe ze skalą twardości określoną cyfrą 7. Gdzie można kupić dobry materac 80×200? Na przykład w sklepach wysyłkowych na stronach sleepinghouse.pl i sennamaterace.pl.

Materac VISCO Curem .Log – dlaczego warto go mieć?

Ten model materaca zapewni komfortowy sen i odpoczynek osobom z różnymi dolegliwościami, takimi jak:

  • problemy z krążeniem krwi i marznięciem w nocy,
  • nocne drętwienie kończyn i nagłe skurcze mięśni w łydkach,
  • problemy alergologiczne,
  • osobom przewlekle chorym, wymagającym rehabilitacji,
  • seniorom, którzy większość czasu spędzają w łóżku.

Z materaca Visco Curem .Log zadowoleni będą także zdrowi i sprawni użytkownicy, którzy pracują fizycznie, a nocny sen to dla nich czas regeneracji sił. Komu jeszcze można polecić ten model materaca? Z pewnością wszystkim, którzy lubią wygodnie spać.

Sprawdź ofertę na stronie sklepu SleepingHouse!