Sen jest fundamentalnym elementem życia każdego człowieka. Wpływa on zarówno na nasze codzienne samopoczucie, jak i produktywność czy ogólny stan zdrowia. Dlatego też wybór odpowiedniego materaca odgrywa bardzo ważną rolę w zapewnieniu nam jakościowego i jednocześnie regenerującego odpoczynku. Wśród wielu dostępnych obecnie na rynku opcji, materace marki SleepMed znacząco się wyróżniają. Jest to spowodowane stosowaniem przez tę firmę innowacyjnych technologii i najlepszej jakości materiałów, które doskonale wpasowują się w potrzeby klientów. Jakie materiały są wykorzystywane do tworzenia materaców SleepMed? Co sprawia, że są one tak wyjątkowe? Tego dowiesz się w poniższym artykule, dlatego, jeśli jesteś ciekawy tego tematu, to koniecznie czytaj dalej!

Jakie materiały są wykorzystywane do tworzenia materaców SleepMed?

Materace SleepMed są znane z wykorzystania zaawansowanych technologii i materiałów, które zapewniają przede wszystkim komfort, wsparcie oraz trwałość swoim użytkownikom. Z jakich konkretnie materiałów są produkowane materace marki SleepMed?

  • Pianka termoelastyczna – pierwszym materiałem, który bardzo często wykorzystywany jest w materacach marki SleepMed, jest pianka termoelastyczna. Jest ona zaawansowanym technologicznie rodzajem pianki poliuretanowej, a dokładniej wariantem termoelastycznym. Charakteryzuje się tym, że zapamiętuje kształt sylwetki osoby, która leży i doskonale dopasowuje się do jej budowy ciała. Dodatkowo gwarantuje solidne podparcie i odciąża kręgosłup oraz kończyny na całej ich długości.
  • Pianka wysokoelastyczna – konstrukcja tego rodzaju pianki opiera się na niewielkich pęcherzykach, które zapewniają przede wszystkim doskonałą elastyczność punktową. Materace z pianką wysokoelastyczną są doskonałym wyborem do sypialni dla dwojga, ponieważ partnerzy nie będą odczuwać swoich ruchów w trakcie snu. To zapewni im optymalny komfort i wygodę podczas tego kilkugodzinnego odpoczynku.
  • Jakie materiały są wykorzystywane do tworzenia materaców SleepMed?Pianka poliuretanowa – cechuje się naprawdę bardzo dobrą trwałością, co sprawia, że materace z tym właśnie rodzajem pianki są bardzo częstym wyborem wielu klientów. Pianka poliuretanowa jest bardzo odporna na wszelkie deformacje, które mogą powstawać zarówno pod mniejszym, jak i większym naciskiem, np. ciała osoby leżącej na materacu. To oczywiście przekłada się na długotrwałe zachowanie pierwotnych właściwości produktu. Pianka poliuretanowa posiada homogeniczną budowę sprzyjającą swobodnej cyrkulacji powietrza w jej wnętrzu, a to jest niezbędne do zapewnienia higienicznych i optymalnych warunków podczas snu.
  • Ekologiczna pianka termoelastyczna – w swoim codziennym życiu chcesz jak najbardziej dbać o środowisko? Koniecznie wybierz materac z termoelastyczną pianką ekologiczną, która jest biodegradowalna. Takie produkty mogą spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Oczywiście po kilkunastu latach użytkowania, również materace z ekologicznej pianki termoelastycznej mogą przestać służyć swojego użytkownikowi, ale nie martw się – cały produkt zostanie poddany całkowitemu recyklingowi!
  • Pianka z technologią Airforce – materace, które posiadają wypełnienie tego rodzaju, mają specjalne nacięcia odpowiedzialne za optymalną cyrkulację powietrza wewnątrz produktu. Ciepło i wilgoć, które są produkowane przez ciało użytkownika materaca, odprowadzane jest do specjalnych komór, z których następnie jest wypychane poprzez zwykłe ruchy sylwetki. Technologia Airforce doskonale sprawdza się w połączeniu z piankami wysokoelastycznymi.
  • Wkład kieszeniowy – jest to wypełnienie sprężynowe, które charakteryzuje się tym, że każda sprężyna umieszczona jest w osobnej komorze, co sprawia, że działają one w identyczny sposób. Każda ze sprężyn podtrzymuje ciało tak samo, co daje optymalne podparcie dla całej sylwetki.
  • Sprężyny typu multipocket – ta technologia z kolei cechuje się tym, że jej sprężyny ułożone są w bardzo małych odstępach od siebie, co sprawia, że sylwetka jest doskonale podtrzymywana w każdym miejscu.

Te właśnie materiały najczęściej można spotkać w materacach marki SleepMed. Chcesz dowiedzieć się, w których dokładnie modelach je znajdziesz? Czytaj dalej!

Poznaj materace SleepMed wykonywane z różnych materiałów!

Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji materaców SleepMed, które mogą doskonale sprawdzić się w Twojej sypialni!

  • Materac SleepMed Natura Hybrid Plus – jest to ekologiczna i innowacyjna opcja idealna dla osób, które szukają materaca doskonale podpierającego ich ciało i zapewniającego pełną swobodę zmiany pozycji podczas snu. W jego wnętrzu znaleźć można warstwę pianki Visco Bio o wysokości 6 centymetrów, warstwę pianki wysokoelastycznej HR BIO o wysokości 2 centymetrów, warstwę pianki wysokoelastycznej Naturalis o wysokości 3 centymetrów oraz 7-strefowy wkład kieszeniowy MPO o wysokości 13 centymetrów. Po bokach tego modelu znajduje się pianka BIO PU. Materac SleepMed Natura Hybrid Plus ma 4 poziomy twardości, a jest to możliwe dzięki odpięciu pianki Visco Bio lub przełożenia jej na drugą stronę produktu. Całość ma aż 28 centymetrów i może być doskonałym miejscem do odpoczynku dla naprawdę wielu osób!
  • Materac SleepMed Hybrid Supreme – nasza druga propozycja to materac spełniający oczekiwania, wymagania i potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Wykonany został z najlepszej jakości materiałów takich jak: 7-strefowy wkład kieszeniowy MPO o wysokości 13 centymetrów, 2 warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce: Hard o wysokości 3 centymetrów i Soft o wysokości 4 centymetrów oraz warstwy pianki termoelastycznej VitaRest o wysokości 6 centymetrów. Po bokach materaca znajduje się także pianka FlexiFoam z technologią Airforce, która odpowiedzialna jest za optymalną cyrkulację powietrza.

Teraz już na pewno wiesz, z jakich materiałów tworzone są materace marki SleepMed! Nie czekaj, dopasuj jeden z nich do swoich preferencji, potrzeb oraz wymagań i ciesz się wspaniałym snem na wiele długich lat.

Jakie materiały są wykorzystywane do tworzenia materaców SleepMed?SleepMed Natura Hybrid Plus, SleepMed Hybrid Supreme to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego(mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.