Wybór odpowiedniego materaca dla osoby z alergią to kluczowy krok w zapewnieniu jej zdrowego i komfortowego snu. Alergicy bardzo często muszą na co dzień zmagać się z takimi objawami jak kaszek, kichanie, podrażnione oczy czy ogólne złe samopoczucie. Mogą być one wywoływane przez między innymi kurz, roztocza, pleśń i inne alergeny, które mogą znajdować się w naszej sypialni. Właściwy materac może znacząco wpłynąć na jakość snu i codzienne samopoczucie alergika, minimalizując kontakt z alergenami, co jest bardzo istotne dla jego zdrowia. SleepMed, znana marka specjalizująca się w produkcji materacy, oferuje szeroki wybór produktów dostosowanych do potrzeb osób z alergiami. W poniższym artykule dowiesz się, jakie cechy powinien mieć materac dla alergików oraz które z modeli marki SleepMed będą doskonałym wyborem dla osób zmagających się z różnymi alergiami. Jeśli więc jesteś ciekawy tego tematu, to koniecznie czytaj dalej!

Jakie cechy powinien mieć materac dla alergików?

Alergiczny bardzo często muszą zwracać uwagę na różne elementy swojego codziennego życia, np. ubiór czy jedzenie, które spożywają, ponieważ nieodpowiednie mogą powodować u nich nieprzyjemne konsekwencje. Podobnie jest z wyborem materaca, który musi być antyalergiczny, aby zapewnić osobom z różnymi alergiami optymalny komfort snu. Jakie cechy powinien mieć materac dla alergików?

  • Hipoalergiczne materiały – materace marki SleepMed wykonywane są z różnych materiałów, które w większości przypadków są bezpieczne dla alergików. Takie tkaniny nie sprzyjają rozwojowi alergenów, takich jak roztocza czy pleśń, co jest niezwykle ważne dla osób na nie uczulonych. Idealne są tutaj różne pianki oraz materiały syntetyczne o właściwościach hipoalergicznych.
  • Wentylacja – materac dla osoby borykającej się na co dzień z różnymi alergiami powinien mieć optymalną wentylację. To zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci, co jest kluczowe w zapobieganiu rozwoju różnych alergenów takich jak pleśń oraz roztocza. Materace SleepMed z technologią Airforce będą w tym przypadku doskonałym wyborem!Materac SleepMed dla alergika - jak wybrać produkt odpowiedni dla osoby z alergią?
  • Odpowiedni pokrowiec – idealny pokrowiec na materac dla alergików powinien być wykonany z antyalergicznych materiałów, które można w łatwy sposób czyścić. Hipoalergiczne pokrowce należy oczywiście regularnie prać i najlepiej mieć jeden w zapasie.
  • Certyfikaty jakości – materace SleepMed posiadają różne certyfikaty, a niektóre z nich potwierdzają właściwości antyalergiczne produktów. Koniecznie zwróć na to uwagę, kupując nowe podłoże do spania.
  • Odporność na kurz i roztocza – wiemy, że kurz i roztocza są ciężko dostrzegalnymi alergenami, które mogą wywoływać różne reakcje alergiczne. Dlatego też polecamy wybrać materac, który został zaprojektowany specjalnie w taki sposób, aby być odpornym na kurz oraz roztocza.
  • Łatwość utrzymania w czystości – materac dla alergika powinien być również bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Koniecznie wybierz taki model, który umożliwi Ci łatwe zdejmowanie i pranie pokrowca oraz nie będzie wymagać skomplikowanej pielęgnacji.
  • Trwałość i jakość wykonania – wysokiej jakości materac SleepMed będzie z całą pewnością bardziej odporny na zniszczenia i przez znacznie dłuższy czas będzie spełniał swoje funkcje. Koniecznie zainwestuj w solidny model, który zapewni Ci zarówno długotrwałą ochronę przed alergenami, jak i optymalny komfort oraz wygodę.

Wybór odpowiedniego materaca dla alergika może znacząco poprawić jakość jego snu i codziennego funkcjonowania. Kierując się powyższymi podpowiedziami, z całą pewnością znajdziesz produkt, który będzie nie tylko komfortowy, ale przede wszystkim bezpieczny dla Twojego zdrowia.

Poznaj modele materaców SleepMed idealnych dla alergików!

Materace marki SleepMed w większości przypadków doskonale sprawdzą się w sypialniach alergików. Poniżej opiszemy bliżej kilka z nich!

  • Materac SleepMed Natura Hybrid Plus – jest to materac naturalny i jednocześnie hybrydowy, co oznacza, że w jego wnętrzu znaleźć można zarówno wkład kieszeniowy, jak i różnego rodzaju pianki. Dokładniej jest to 7-strefowy wkład kieszeniowy MPO, warstwa pianki Visco Bio, pianka wysokoelastyczna HR BIO oraz warstwa pianki wysokoelastycznej Naturalis. Po bokach tego modelu znajduje się natomiast pianka BIO PU. Jest to z całą pewnością innowacyjny materac, który łączy w swoim wnętrzu wyjątkowe właściwości pianek oraz sprężynowego wkładu. Dodatkowo zbudowany został z ekologicznych materiałów w połączeniu z najnowszymi technologiami, co pozwoliło na stworzenie podłoża, które zapewni użytkownikowi zarówno doskonałe podparcie ciała, jak i ułożenie sylwetki w optymalnej pozycji.
  • Materac SleepMed Hybrid Premium – jest to model sprężynowy, a dokładniej multipocket. Oznacza to, że w jego wnętrzu znajduje się specjalny wkład sprężynowy, który charakteryzuje się gęstym rozstawieniem drucianych elementów. Materac ten zbudowany został z 7-strefowego wkładu kieszeniowego MPO i dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR, a dokładniej Hard oraz Soft. Dodatkowo we wnętrzu tego modelu znajduje się warstwa pianki termoelastycznej VitaRest, a po bokach materaca pianka FlexiFoam z technologią Airforce, która zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Jest to doskonała opcja dla osób ciężkich i dużych, dla par, singli i oczywiście również dla alergików.
  • Materac SleepMed Comfort – materac ten należy do modeli piankowych, co oznacza, że w jego środku znaleźć można tylko i wyłącznie różnego rodzaju pianki. Są to dokładnie dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce: Hard i Soft, a także warstwa pianki termoelastycznej VitaRest. Całość to aż 20 centymetrów optymalnej powierzchni do kilkugodzinnego odpoczynku dla alergików.

Oczywiście na stronie SleepMed lub w sklepie stacjonarnym znaleźć można jeszcze kilka materaców dedykowanych alergikom, dlatego też koniecznie przed dokonaniem zakupu zapoznaj się z nimi wszystkimi i wybierz ten jeden idealny dla siebie! Nie czekaj i już dziś odmień jakość swojego snu na lepsze!

Materac SleepMed dla alergika – jak wybrać produkt odpowiedni dla osoby z alergią?

SleepMed Natura Hybrid Plus, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Comfort to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego(mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.