Materac pełni istotną rolę w naszym życiu. Zapobiega ewentualnym bólom kręgosłupa oraz mięśni, spowodowanych często przez nieodpowiednie podłoże. Dzięki temu funkcjonujemy lepiej, mamy więcej energii, a nasze samopoczucie jest na najwyższym poziomie. Jednak co robić, gdy chcemy spać ze swoim partnerem? Czy wciąż ten sam materac będzie odpowiedni?

Cechy materaca dla par

Odpoczywanie czy spędzanie nocy w ramionach ukochanej osoby wyraźnie pogłębia więź, a także jest wyrazem miłości i zaufania. Jednak, aby sen był komfortowy, to i materac musi odpowiednio spełniać swoją rolę. W gruncie rzeczy polega ona na tym samym, aczkolwiek pod uwagę brać trzeba dwie osoby, a nie jedną. Zatem jakie cechy powinien posiadać odpowiedni materac dla par?

  • szerokość – materac dla pary powinien mieć minimum 140 cm, czyli po 70 cm dla jednej osoby,
  • elastyczność punktową- umożliwi to uginanie się materaca tylko w miejscu nacisku,
  • tłumić drgania.

Materac dla par powinien być również odpowiednio dostosowany twardością – oznacza to, że partnerzy musieliby mieć niewielka różnice w wadze oraz preferować podobna twardość. Czasem jednak nie zawsze można dojść do kompromisu. Co wtedy robić?

Jeden materac czy dwa?

Materace Hilding dla par w ofercie Centrum Sypialni!Materace Hilding odpowiadają za najwyższej jakości wypoczynek, jednak muszą być odpowiednio dopasowane, aby móc prawidłowo pełnić swoją rolę. To właśnie dlatego wybierając materac dla par należy rozważyć, czy waga, wzrost, preferencje twardości oraz pozycji spania jest podobna. W takim przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zakupić jeden, wspólny materac. Jednak czasem różnica w wadze, a tym samym i twardości jest zbyt duża, aby obie osoby czuły się komfortowo.  W takim przypadku najlepszą opcją jest zakup dwóch odpowiednio dopasowanych do potrzeb materacy. Jest to zdecydowanie droższa opcja, którą należy dopasować do łóżka na szerokość oraz między sobą na wysokość. Do przykładów materacy Hilding dedykowanych parą należą przede wszystkim Hilding Pasodoble, Hilding Lambada czy Hilding Electro. Zakupić je można od jednego z dystrybutorów Hilding Anders, jakim jest Centrum Sypialni. Znajdziemy je między innymi w sklepach stacjonarnych znajdujących się Oświęcimiu, Chrzanowie i Olkuszu, a także na stronie internetowej centrumsypialni.pl. Dwie formy zakupu umożliwiają nam, klientom wybór, dzięki czemu wedle preferencji możemy udać się do sklepu stacjonarnego i na własne oczy zobaczyć materac oraz przetestować. Drugą opcją, wygodniejszą opcją jest zakupu online, który opiera się na wybraniu materaca poprzez opisy, a także porównanie modeli i odpowiednie dopasowanie cech pod własne indywidualne preferencje.

Zaśnięcie w ramionach partnera to jedno z najwspanialszych uczuć na świecie, jednak zadbajmy również o własny komfort i odpowiednio wybierzmy materac. Z pomocą przygotowanych wskazówek, na które warto zwrócić uwagę stanie się to o wiele prostsze! A wybrany, materac można w każdej chwili zamówić na stronie internetowej Centrum Sypialni.