Zależy Ci na tym, aby Twój materac do łóżka był jak najwygodniejszy? Zastanawiasz się czy wybrać model lateksowy czy piankowy? Dzisiaj z myślą o tych najbardziej niezdecydowanych wskażemy podstawowe różnice pomiędzy danymi produktami, tak aby każdy mógł znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Materac piankowy

Co rozumiemy przez słowa “materace piankowe”? Na myśli mamy tutaj naprawdę szeroką gammę produktów. Pianki należą do surowców, nad którymi praktycznie cały czas trwają prace, dzięki czemu otrzymujemy produkty naprawdę zaawansowane technologicznie cieszące nas swoją wysoką jakością. Dzięki temu, że wyróżnia się tak wiele rodzajów wskazanego wypełnienia niezależnie od naszych indywidualnych potrzeb, uwarunkowań, wieku czy stanu zdrowia na pewno uda nam się znaleźć idealny. Wszyscy ceniący sobie relaks na najwyższym poziomie powinni spojrzeć chociażby na produkty termoelastyczne, które pod wpływem temperatury przystosowują się do naszego kształtu ciała, dzięki czemu posiadamy wrażenie, że stworzone zostały one wręcz z myślą o nas. Co ważne, po skończonym użytkowaniu wracają do swojego pierwotnego kształtu, dlatego będą nam służyć naprawdę długo. Innym rodzajem pianki są te wysokoelastyczne, które są w stanie zapewnić naszemu ciału naprawdę porządne podparcie, co przyśpiesza regenerację mięśni, dzięki czemu sprawdzi się dla sportowców, osób pracujących fizycznie, a także dla wszystkich o podwyższonej wadze.

Materace lateksowe: dla kogo będą najlepsze?Materac piankowy i lateksowy - różnice

Materace lateksowe to produkty, które zostały wzbogacone o blat lateksu, który gwarantuje nam naprawdę szereg pozytywnych właściwości. Przede wszystkim świetnie wpływa na twardość danego modelu, dlatego wybierając produkt właśnie z tej kategorii mamy gwarancję solidnego podparcia. Dodatkowo jest on bardzo odporny na uszkodzenia, dzięki czemu wiemy, że będzie nam służył przez naprawdę długi czas. Ważną kwestią są również właściwości antyseptyczne danego produktu. Lateks w skuteczny sposób zapobiega osiadaniu kurzu czy wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Produkty, jakie wzbogacone zostały właśnie o wskazany surowiec świetnie sprawdzą się dla osób, które zmagają się z różnego rodzaju reakcjami alergicznymi czy też nadwrażliwością układu oddechowego.

Jaki materac wybrać?

Chociaż nie odpowiemy jednoznacznie jaki materac do spania będzie dla Ciebie najlepszy możemy podpowiedzieć kilka rozwiązań! Wskażemy tutaj chociażby Hilding Flamenco, gdzie lateks został zestawiony razem z wysokiej jakości sprężyną multipocket, które dopasowują się do kształtu naszego ciała. Jednocześnie całość zapewnia świetne podparcie, a także uniemożliwia rozwój grzybów i bakterii wewnątrz produktu. Uwagę warto jest zwrócić także na Hilding Conga posiadający aż dwie twardości. Jego wypełnienie stanowi pianka wysokoelastyczna naprawdę dobrej jakości, co oznacza, że świetnie podpiera całe ciało!

Piankowy czy lateksowy? Dla wielu może być to naprawdę trudny wybór, jednak jesteśmy przekonani, że uda Ci się znaleźć produkt idealne!