Przewracasz się wieczorami z boku na bok w poszukiwaniu idealnego podłoża do snu? A może rano bardzo często odczuwasz ból kręgosłupa zaraz po przebudzeniu? Jeśli tak jest, to znak, że czas na wymianę podłoża do snu.

Konsekwencje snu na źle dobranym materacu

Wiele osób uważa, że to, na jakim materacu śpią nie ma większego znaczenia. Jak się jednak okazuje, rodzaj podłoża do snu odgrywa znaczącą rolę w procesie regeneracji. Gdy podłoże jest dobrane nieodpowiednio, użytkownik jest narażony na wiele negatywnych konsekwencji. Pierwszą i najważniejszą jest nieprawidłowe ułożenie pleców, które prowadzi do licznych dolegliwości bólowych. Długotrwałe obciążanie pewnych odcinków poprzez sen na zbyt twardym lub zbyt miękkim podłożu może prowadzić z kolei do powstawania trwałych wad kręgosłupa. Ból nie jest jednak jedynym problemem – niewyspanie prowadzi do obniżenia koncentracji, nadmiernego zirytowania, uczucia wiecznego zmęczenia. Wiele osób niewyspanych skarży się również na często nawracające, bardzo uporczywe bóle głowy, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Czy materac piankowy to dobry wybór dla Ciebie?Materac piankowy – dlaczego warto?

Materace piankowe to podłoża, które posiadają masę pozytywnych właściwości. Najważniejsze z nich to:

  • wysoka trwałość, czyli gwarancja, że dany produkt zachowa swoje pierwotne właściwości przez długi czas,
  • optymalna wentylacja wkładu, dzięki której rozwój szkodliwych bakterii i grzybów jest niemożliwy,
  • wyjątkowa sprężystość,
  • równomierne rozłożenie ciężaru ciała,
  • bardzo dobre dopasowanie do sylwetki na całej jej długości, z uwzględnieniem newralgicznych punktów, takich jak biodra, czy ramiona.

Na co zwracać uwagę wybierając materac?

Zakup idealnego podłoża do snu wcale nie jest prostym zadaniem. Należy zwracać uwagę na wiele różnych aspektów, które decydują o tym, czy jest to produkt dobry dla Ciebie, czy też nie. Jednym z nich jest twardość. Jak już wcześniej wspomniano, szalenie ważne jest to, aby znaleźć swego rodzaju „złoty środek”. Materac nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy, w przeciwnym razie samopoczucie użytkownika spadnie. Równie istotnym aspektem jest rozmiar. Wymiary zależą od indywidualnych potrzeb użytkownika, a także od liczby miejsc w jego sypialni. To, czy wybierzesz materac piankowy 120×200, czy 200×200 zależy tylko, i wyłącznie od Ciebie.

Spędzasz w łóżku średnio ⅓ swojego życia, dlatego warto zadbać o to, by był to czas możliwie jak najlepiej spędzony. Z materacem piankowym jest to możliwe.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/