Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia materaca nawierzchniowego. Tymczasem jest to bardzo przydatny produkt, który posiada wiele zastosowań. Przyda się głównie studentom, czy wynajmującym mieszkania, a także osobom, które dużo podróżują – na tym jednak lista się nie kończy. Materac nawierzchniowy to nic innego jak cienki materac, który możesz nałożyć na wybraną powierzchnię – stąd nazwa nakładka, czy przekładka. 

Jak twardy powinien być materac nawierzchniowy? 

W tej kwestii wszystko zależy od Twoich preferencji i potrzeb – jeśli śpisz na zbyt miękkim podłożu analogicznie będzie Ci potrzebny materac nawierzchniowy, który sprawi, że podłoże stanie się stabilne. Jeśli jednak powierzchnia, na której zasypiasz jest twarda jak kamień – musisz ją zmiękczyć wybierając produkt o odpowiednim stopniu twardości. Materace o średniej miękkości lub średniej twardości spodobają się osobom, które preferują stabilne podłoża. Zapewnią one odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, a jednocześnie są niezwykle elastyczne i wygodne. Produkty o zwiększonej twardości przypadną do gustu fanom sztywnych powierzchni, a także osobom o nieco wyższej wadze. Możesz wybierać pomiędzy stopniami twardości pamiętając jednocześnie, że materac musi być nie tylko wygodny, ale powinien też dbać o Twoje zdrowie.

Kto powinien kupić materac nawierzchniowy?

Dla kogo materac nawierzchniowy będzie odpowiedni?Jeśli Ty i Twój partner posiadacie dwa osobne materace, między którymi powstała szpara, która sprawia, że jest Wam niewygodnie, warto kupić materac nawierzchniowy, by ujednolicić powierzchnię snu. Dzieci i zwierzęta uwielbiają robić bałagan. Zabrudzenia powstałe podczas zabawy, czy jedzenia często bardzo trudno usunąć z powierzchni. Materac nawierzchniowy 140×200 pozwoli skutecznie uchronić podłoże bazowe przed zabrudzeniami. Jego pokrowiec możesz regularnie prać, dzięki czemu utrzymasz higienę snu. Dlatego też produkt nada się idealnie dla alergików, ponieważ zapewnia odpowiednią wentylację wkładu i hamuje rozwój bakterii i drobnoustrojów. Materac nawierzchniowy przyda się także, jeśli śpisz na kanapie, lub wersalce. Sprawi, że niewygodne powierzchnie będą mogły służyć jako łóżko. Produkt spodoba się także osobom po operacjach, czy wszystkich tych, w którym ciele zaszły nagłe, istotne zmiany. Produkt podwyższa materac bazowy, dzięki czemu ułatwia wstawanie i niweluje ból towarzyszący wykonywanym ruchom.

Wybieraj odpowiedzialnie

Materac musi być nie tylko wygodny, ale również kompleksowo dbać o Twoje zdrowie. Decydując się na zakup produktu, musisz zwrócić uwagę nie tylko na to, jak dobrze Ci się na nim leży, ale czy odpowiada także potrzebom Twojego organizmu i ciała. Materac Hilding Tenor został stworzony z niezwykle elastycznej pianki, która reaguje na nacisk użytkownika. Dba również o utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, zapewniając lekkie uczucie chłodzenia. Wentylacja wkładu w produkcie zachodzi bardzo sprawnie, dzięki czemu nie rozwijają się w nim bakterie, czy pleśń. Materac ma średnią twardość i ma za zadanie poprawić komfort Twojego snu. Wysokoelastyczna pianka dopasowuje się do ciała i odpowiednio podpiera kręgosłup, pozwala również na odprężenie mięśni.

Zakup materaca nawierzchniowego może być prawdziwym strzałem w  dziesiątkę – warto dokładnie rozważyć tę decyzję i zadbać o komfortowy i jakościowy sen, a także zdrowie całego ciała.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/