Prawidłowy rozwój układu kostno-mięśniowego oraz wykształcanie umiejętności poznawczych w dużej mierze zależy od zdrowego i komfortowego snu. Jednym z elementów, na jakie należy zwrócić uwagę jest materac. Hilding Kołysanka to produkt, który powstał z myślą o dzieciach śpiących na podłożu o zwiększonej twardości.

Zalety materaca dwustronnego

Hilding Kołysanka to model, który charakteryzuje się odwracalnością. Obie strony są przeznaczone do użytkowania i zaliczają się do grupy twardych materaców, ale każda z nich jest nieco inna. Twardsza strona jest wyposażona w matę kokosową umieszczoną pod warstwą pianki FlexiFoam. Ten naturalny komponent wykazuje się szeregiem pozytywnych cech. Pierwszą z nich jest oczywiście wolność od środków chemicznych. Poza tym, zastosowanie warstwy z kokosa sprawia, że materac znacząco zyskuje na trwałości – mata jest bardzo odporna na odkształcenia, a ponadto zapobiega zapadaniu się w materacu podczas jego użytkowania. Druga strona jest w pełni wykonana z pianki poliuretanowej FlexiFoam, która nadaje materacowi elastyczności i plastyczności. Jej struktura i gęstość jest dobrana w taki sposób, aby wyrób był twardy, a jednocześnie dopasowywał się idealnie do naturalnych krzywizn kręgosłupa maluszka. Regularne zmienianie stron gwarantuje odpowiednią wentylację oraz jeszcze bardziej wydłuża czas eksploatacji materaca.

Higiena snu na wysokim poziomie

Hilding Kołysanka - propozycja o zwiększonej twardości dla najmłodszych Materac dla dziecka w pierwszych latach życia powinien być przystosowany do szybkiego i częstego czyszczenia. To bardzo ważne, aby pociecha spała w możliwie jak najczystszym środowisku, wolnym od zabrudzeń i szkodliwych bakterii. Materace Hilding wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami i zaskakują konsumentów na każdym kroku. Podobnie jest w przypadku tego modelu! Producent proponuje dwa pokrowce wysokiej jakości do wyboru. Pierwszy z nich – Heros – jest wykonany z pikowanej, ozdobnej dzianiny posiadającej właściwości antyalergiczne. Bardzo łatwo utrzymać go w czystości, ponieważ jest przystosowany do prania w pralce i został wyposażony w zamek rozdzielczy. Druga propozycja – pokrowiec Lotus – został stworzony z użyciem najnowszych technologii. Również jest odpowiedni dla alergików, a ponadto jest odporny na wodę i substancje oleiste. Ta cecha sprawia, że mniejsze zabrudzenia bez problemu można wyczyścić wilgotną ściereczką, a większe z pewnością znikną po wypraniu w pralce – podobnie jak Herosa, można go zdejmować w bardzo łatwy i szybki sposób. Materiały wykorzystane przy produkcji materaca Hilding Kołysanka skutecznie hamują rozwój szkodliwych mikroorganizmów i zapewniają prawidłowy przepływ powietrza.

Co jeszcze jest istotne w dziecięcym łóżeczku?

Skoro już wiadomo, że najlepszym wyborem dla najmłodszych są materace piankowe, warto zwrócić uwagę jeszcze na inne istotne elementy. Aby materac działał prawidłowo i spełnił swoje założone funkcje, trzeba zadbać o odpowiedni stelaż. Powinien być trwały i przystosowany do wagi maluszka, która szybko się zmienia. Warto zaopatrzyć się w pościel wykonaną z naturalnych, oddychających materiałów, które nie podrażniają delikatnej skóry dziecka i zapewniają zachowanie odpowiedniej temperatury ciała przez całą noc. Poza elementami dekoracyjnymi, nad którymi nie będziemy się teraz pochylać, praktycznym gadżetem są ochraniacze na szczebelki, dzięki którym dziecko jest bezpieczne.

Jak widać, wybór materaca dla dziecka to bardzo ważna, a przy tym trudna sprawa. Warto skonsultować zakup na przykład z położną, która z pewnością doradzi, jakiego rodzaju produkt wybrać. Może to właśnie twardsza propozycja, taka jak Hilding Kołysanka będzie idealnym rozwiązaniem?

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/