Impreza w plenerze to świetne rozwiązanie na spędzenie czasu z bliskimi. Podczas przyjęcia w ogrodzie możemy cieszyć się nie tylko dobrą zabawą, ale także pięknem natury, świeżym powietrzem i unikalnym klimatem. Nie zawsze jednak organizacja imprezy w plenerze to łatwe zadanie. Na przeszkodzie często stają nam między innymi niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jak więc zorganizować udane przyjęcie w ogrodzie i o czym warto pamiętać w trakcie przygotowań? W tym artykule poznasz kilka sprawdzonych rozwiązań!

Planowanie i przygotowanie przestrzeni

Każda impreza wymaga przygotowań, jednakże ta organizowana w plenerze wiąże się z bardziej szczegółowymi działaniami. Przede wszystkim przyjęcie pod chmurką warto zaplanować na ciepłą porę roku, kiedy pogoda jest częściej zadowalająca. Wydarzenie warto też zacząć przygotowywać odpowiednio wcześniej. Na początek dobrze jest się zastanowić, gdzie w ogóle miałaby się odbyć impreza. Sporządź także listę gości, żeby móc określić ilość potrzebnych produktów. Wybrana przestrzeń pod wydarzenie również będzie zależeć od liczby uczestników. Ustal też termin, który będzie pasował Tobie oraz Twoim gościom.

Niech pogoda Cię nie zaskoczy

Impreza w ogrodzie - o czym warto pamiętać, urządzając przyjęcie pod chmurką?Jeśli nawet już wybrałeś idealne miejsce pod Twoje przyjęcie i zapoznałeś się z pogodą przewidzianą na dzień imprezy, zawsze warto posiadać jakąś alternatywę. Warunki atmosferyczne mogą się przecież zmienić. Chociaż nie mamy wpływu na pogodę, to jednak możemy się do niej przygotować. Warto więc zorganizować na przyjęcie zadaszenie, np. namiot imprezowy czy pawilon ogrodowy lub po prostu zapewnić możliwość przemieszczenia się do budynku. Jeśli przygotowujesz przyjęcie we własnym ogrodzie, zadbaj także o porządek w domu, aby w razie takiej ewentualności, móc tam zaprosić swoich gości. Z kolei namiot czy pawilon zawsze mogą służyć też jako ochrona przed słońcem, czy wiatrem.

Komfort gości

Zapraszając gości, trzeba zadbać oczywiście o ich komfort. Dlatego też przygotuj odpowiednią liczbę wygodnych miejsc do siedzenia, np. krzeseł. Jeśli planujesz długie godziny spędzone na zewnątrz, rozważ też ustawienie leżaków lub hamaków, by goście mogli się zrelaksować. Możesz je położyć obok stolika z przekąskami, gdzie później podasz także ciepłe napoje. Wykorzystaj także koce czy poduszki, które rozłożysz na trawie. Nie zapominaj jednak o miejscu przy stole. Każdy powinien mieć dość przestrzeni, by móc na spokojnie i komfortowo skonsumować posiłek.

Natomiast o twój komfort w czasie snu doskonale zadba odpowiednio dobrany materac. Być może model Hilding Funky to ten, którego szukasz i potrzebujesz. Jeśli jednak nie, na tej stronie: www.hilding.pl z pewnością znajdziesz dla siebie idealny produkt.

Kulinaria na świeżym powietrzu

Dobranie właściwego menu to podstawa udanej imprezy! Wybierz potrawy, które są odpowiednie na warunki ogrodowe. Grillowanie jest doskonałym pomysłem, ale nie zapominaj też o różnorodności menu – sałatki, przekąski i desery zawsze są mile widziane. Dodatkowo pamiętaj o napojach, zarówno alkoholowych, jak i bezalkoholowych tak, aby zaspokoić różnorodne gusta gości. Jeśli w dzień imprezy panuje naprawdę upalna pogoda, warto postawić na schłodzone napoje i obowiązkowo wodę. Doskonałym rozwiązaniem będzie po prostu bogate menu, czyli wszystkiego po trochę, ale w niedużych ilościach, dzięki czemu będziesz miał pewność, że nic się nie zmarnuje, a każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie.

Dobre oświetlenie

Jeśli planujesz przyjęcie w wieczornych, a nawet nocnych godzinach, nie zapominaj również o dobrym oświetleniu otoczenia. Lampiony, girlandy świetlne czy świeczki z pewnością sprawdzą się doskonale. Długie łańcuchy świetlne możesz rozwiesić na gałęziach drzew lub bezpośrednio pod zadaszeniem. Zresztą zadbają one nie tylko o dobre oświetlenie, ale także nadadzą przyjemny, romantyczny klimat. Poza tym możesz również zastanowić się nad rozpaleniem ogniska. Będzie ono świetnym dodatkiem, w szczególności jeśli noc jest nieco chłodniejsza. Goście będą więc mogli się przy nim ogrzać.

Muzyka i rozrywka

Impreza w plenerze zapewnia naprawdę wiele możliwości pod względem atrakcji i rozrywki dla gości. Dlatego też warto szybciej zastanowić się, w jaki sposób spożytkujecie ten wspólny czas. Wszystko zależy oczywiście od charakteru przyjęcia, ale jeśli jest ono raczej luźne i przebiega w bliższym gronie osób, nie posiadamy tak naprawdę żadnych ograniczeń dotyczących zabawy. Istotną rolę odgrywa tutaj przede wszystkim muzyka. To klucz do udanej imprezy. Warto jednak zdecydować się na ten rodzaj muzyki, który będzie odpowiadał gustom wszystkich gości. Możesz też rozważyć zaproszenie lokalnego zespołu lub DJ-a. Jeśli natomiast przewidujesz większą liczbę dzieci, pomyśl o organizacji dodatkowych atrakcji, takich jak gry i zabawy na świeżym powietrzu. Z kolei dla dorosłych świetnie sprawdzą się, chociażby piłkarzyki, gry karciane czy nawet alkoholowe, jeśli serwujesz na swoim przyjęciu napoje procentowe.

Bezpieczeństwo i porządek

W czasie imprezy w plenerze ważne jest również bezpieczeństwo. Przykładowo połączenie przyjęcia na plaży z alkoholem nie jest zbyt dobrym pomysłem, gdyż nie należy pływać w wodzie pod wpływem alkoholu. Poza tym warto ubezpieczyć się przed owadami, które dokuczają w szczególności w letnich miesiącach. Zaopatrzenie się w odpowiednie spraye czy kadzidełka przeciw komarom jest tutaj kluczowe. Warto zadbać też o sam porządek otoczenia. Jeśli planujesz imprezę w ogrodzie, nie zapominaj o skoszeniu trawy czy wyrwaniu chwastów. Raczej każdemu z nas zależy na tym, aby ogród prezentował się pięknie na przyjście gości. Przygotuj też kosze na śmieci oraz zapewnij dostęp do toalety.

Organizacja imprezy w ogrodzie może być niezapomnianym przeżyciem dla Ciebie i Twoich gości. Pamiętaj jednak o odpowiednich przygotowaniach, by wszyscy mogli swobodnie cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu. Zdrowa dawka świeżego powietrza, dobre jedzenie i wspaniała atmosfera sprawią, że Twoja impreza w ogrodzie będzie wyjątkowym wydarzeniem, które wszyscy będą mile wspominać.