Komfortowy sen jest niezwykle istotnym aspektem w życiu każdego człowieka. To właśnie on umożliwia prawidłową regenerację mięśni oraz umysłu, a także odpowiada za dobre samopoczucie. Jednak jakość snu oraz jego efektywność w dużej mierze zależą od tego, na czym się śpi. Istnieje wiele materacy na polskim rynku, które można zakupić, jednak do wyjątkowej grupy należą materace sprężynowe. Czym się charakteryzują oraz jakie zalety posiada Hilding Cha-Cha jako materac sprężynowy? 

Czym są materace sprężynowe?

Hilding Cha-Cha należy do grupy materacy, których wkład oparty jest na sprężynach. To wyjątkowe rozwiązanie dostarcza nie tylko licznych zalet, ale także sprawia, że materac posiada niepowtarzalne cechy. Do nich należą między innymi:

  • większa sprężystość,
  • duża żywotność,
  • lepsza wentylacja,
  • tłumienie drgań,
  • trwałość oraz wytrzymałość.

Współczesne materace do spania diametralnie różnią się od swoich poprzedników, a to wszystko za sprawą zastosowania nowoczesnego typu wypełnienia, który oparty jest na sprężynach kieszeniowych. To właśnie one stanowią wkład materaca Hilding Cha-Cha, dzięki czemu zapewnia on odpowiednie dopasowanie się do kształtów ciała użytkownika. Jak sprężyny kieszeniowe wpływają na właściwości materaca Hilding Cha-Cha oraz czym ten materac się charakteryzuje?

Właściwości Hilding Cha-Cha

komfortowy sen tylko z hilding cha-cha!Hilding Cha-Cha posiada wkład oparty na bazie sprężyn kieszeniowych. Oznacza to, że każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce, przez co materac (jak jeszcze kilka lat temu) nie pracuje całą swoją powierzchnią, tylko w miejscu nacisku. Brak połączenia oraz niezależna praca sprawia, że Hilding Cha-Cha odznacza się wysoką elastycznością punktową oraz ugina się tylko w miejscu nacisku. W tym materacu sprężynowym zastosowana została warstwa filcu, która oddziela sprężyny od wkładu i odpowiada za ich amortyzację. Dodatkowo stanowi materiał utwardzający cały materac. Innowacyjnym oraz niezwykle przydatnym rozwiązaniem w materacu Hilding Cha-Cha jest także użycie pianki Velvet Touch, która znajduje się po obu stronach – tuż nad filcem. Dzięki niej materac nabywa dodatkowej odporności na odkształcenia oraz idealnie dopasowuje się do ciała, dzięki czemu stanowi świetne podparcie dla kręgosłupa. Warto również wspomnieć, że w materacu Hilding Cha-Cha obie strony są przeznaczone do użytkowania, a regularne obracanie materaca zapewnia również odpowiednią wentylację oraz zwiększa jego trwałość. Dla dodatkowego komfortu użytkowania zastosowano również siedem stref twardości, które umożliwiają odpowiednie dopasowanie się do budowy anatomicznej użytkownika.

Hilding Cha-Cha – dla kogo? 

Materace Hilding wyprodukowane zostały z materiałów antyalergicznych oraz bezpiecznych dla zdrowia, przez co każda osoba z alergią może na nim spać. Zapewnia to również złożony z naturalnych i antyalergicznych materiałów pokrowiec Tencel NEW. Kontroluje on poziom wilgoci oraz zapobiega rozwojowi bakterii czy roztoczy w materacu, przez co dodatkowo zwiększa higienę snu. Do materaca Hilding Cha-Cha dopasowany jest także pokrowiec Italiano – lekki, przyjemny i puszysty pokrowiec, który podobnie jak Tencel New jest zdejmowany. Materac Hilding Cha-Cha polecany jest praktycznie każdemu, jednak w szczególności parom, ponieważ charakteryzuje się redukcją drgań, jakie może wywoływać druga osoba. Umożliwia to spokojny sen, nawet jeśli partner przebudzi się w nocy lub będzie wstawał nad ranem.

Materac Hilding Cha-Cha uważany jest za niezwykle praktyczny oraz wygodny materac, który spełnia oczekiwania zarówno alergików, jak i singli czy par. Może być użytkowany niezależnie od wagi śpiących na nich osób, jednak warto zwrócić uwagę, że materac ten klasyfikowany jest jako H3, czyli twardy.