Dla wielu osób liczy się, aby wybrany materac zapewniał efektywny i komfortowy sen. Możliwe to jest poprzez dopasowanie wybranego modelu pod kątem indywidualnych preferencji użytkownika. Tylko wtedy w odpowiedni sposób spełni swoją funkcję. Na rynku znaleźć można wiele różnych produktów, w tym materace termoelastyczne, które posiadają szereg innowacyjnych właściwości. Dlaczego wato zwrócić na nie uwagę? 

Czym charakteryzują się materace termoelastyczne?

Materace termoelastyczne to produkty wyróżniające się najwyższą jakością. W swoim składzie posiadają termoelastyczną piankę Visco, która zapewnia liczne właściwości, jakimi charakteryzują się te modele. Jej struktura jest lekka i pełna pęcherzyków powietrza, pozwalająca na zmianę kształtu wypełnienia, a dzieje się to pod wpływem nacisku oraz temperatury ciała użytkownika. Możliwe to jest dzięki kurczeniu się wspomnianych pęcherzyków, które sprawiają, że materac zapada się w miejscu nacisku. Pozwala to na:

  • idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów użytkownika,
  • doskonałe wsparcie kręgosłupa,
  • całkowitą regenerację organizmu w czasie snu.

Wypoczywanie na materacu, który posiada w swoim składzie piankę Visco jest niezwykle komfortowe. Wiele lokalnych sklepów posiada w swojej ofercie produkty, które w swoim wkładzie wykorzystują tego rodzaju materiał. Czym się w takim razie charakteryzują materace termoelastyczne?

Materace termoelastyczne – jakie zasługują na uwagę? 

Materace termoelastyczne - gwarancja zdrowego i komfortowego snuGwarancją komfortowego snu jest przede wszystkim odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkownika materac. W ofercie lokalnych sklepów znaleźć można wiele modeli, które wyróżniają się wspaniałymi cechami. Wśród wyjątkowych materacy termoelastycznych znajdują się produkty takie jak Hilding Salsa  czy Hilding Rumba. Oba materace cechują się właściwościami prozdrowotnymi, certyfikatem AEH oraz są przystosowane do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka. Różnią się natomiast twardością oraz zastosowaniem dodatkowej pianki – w Hilding Salsa jest to FlexiFoam, a w Hilding Rumba Velvet Touch. Jednak pianka Visco nie występuje tylko w materacach piankowych, ale także i sprężynowych. Za przykład posłużyć może wyjątkowo sprężysty i dopasowujący się do ciała użytkownika materac Hilding Makarena. Posiada on sprężynę typu multipocket, która zapewnia wysoką elastyczność punktową, a także profilowana piankę lateksową oraz FlexiFoam. Sam materac również posiada właściwości prozdrowotne oraz certyfikat jakości AEH. Materace termoelastyczne wyróżniają się wieloma cechami, jednak łączy je fakt, że posiadają siedem stref twardości oraz specjalne profilowanie umożliwiające prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu.

Komu materace termoelastyczne zapewnią efektywny sen?

Dobrej jakości materace do spania zdecydowanie poprawią komfort wypoczynku. Ich wybór polega na odpowiednim dopasowaniu do preferencji konkretnego użytkownika, dzięki czemu zapewniają prawidłowe wsparcie całego ciała, a także w pełni regenerujący i efektywny sen. Jednak materace termoelastyczne wyróżniają się licznymi cechami – w tym zróżnicowaną twardością, z uwagi na co idealnie sprawdzą się w sypialni:

  • alergików,
  • par i singli,
  • osób aktywnych,
  • osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa,
  • osób starszych.

Materace termoelastyczne idealnie sprawdzą się w każdej sypialni, a to wszystko z uwagi na fakt, że mają uniwersalne właściwości. Potrafią się dopasować do anatomicznej budowy ciała użytkownika i w poprawny sposób wspierać kręgosłup.