Materace sprężynowe są znane już od wielu lat, ale nie wszyscy wiedzą, że powstała nowoczesna wersja tradycyjnego podłoża. Są to materace multipocket, które charakteryzują się obecnością drobnych sprężyn umieszczonych w pojedynczych, materiałowych kieszonkach. Takie rozwiązanie ma szereg zalet, z których będą zadowoleni nawet najbardziej wymagający klienci.

Sprężyny multipocket – co to tak właściwie jest?

To, że sprężyny multipocket są umieszczone w pojedynczych, materiałowych kieszonkach już wiadomo. Ale właściwie po co? Takie działanie sprawia bowiem, że mogą one pracować zupełnie indywidualnie, jedynie w miejscu wywieranego nacisku. Różnią się tym od tradycyjnych sprężyn kieszeniowych, że charakteryzują się znacznie drobniejszą budową i większym zagęszczeniem, czego może na pierwszy rzut oka nie widać, ale ma ogromne znaczenie! Większa liczba niezależnie pracujących sprężynek przypadających na metr kwadratowy sprawia, że podłoże do snu posiada więcej punktów podparcia, a w efekcie – lepszą elastyczność punktową. To działanie jak najbardziej pożądane, ponieważ ułatwia dopasowanie się materaca do anatomicznego kształtu ciała użytkownika oraz sprawia, że naciski kładzione na powierzchnię nie są przenoszone dalej. Między innymi właśnie dlatego te materace są przeznaczone dla osób o specjalnych potrzebach. Zarówno seniorzy, osoby z bólem kręgosłupa, jak i pary o różnicy wagowej będą zadowoleni właśnie z takiego produktu.

Hilding Flamenco – wysoka jakość w przystępnej cenie

Materace multipocket - nowoczesne propozycje dla wymagającychZatem jaki materac multipocket wybrać? Jedną z propozycji, które warto rozważyć, jest model Hilding Flamenco o dwóch twardościach do wyboru. Po obu stronach zastosowano materiały o różnych właściwościach, które dostarczają komfortu snu na nieco innym poziomie. Dzięki szybkiemu i łatwemu procesowi związanemu z obróceniem wyrobu na drugą stronę użytkownik może przetestować, jak śpi mu się na nieco innym podłożu. Takie rozwiązanie jest świetne nie tylko dlatego, że każdy może odnaleźć swój idealny poziom komfortu bez konieczności ograniczania się do jednej twardości, ale również z tego powodu, że regularna zmiana stron znacznie przedłuża czas żywotności materaca. Dzięki temu produkt będzie służył bardzo długo i przystosowywał się do zmieniających się w czasie potrzeb i preferencji. W jego wnętrzu, poza sprężynami multipocket oczywiście, znajduje się także pianka wysokoelastyczna oraz lateks. To dzięki nim produkt jest sprężysty i wytrzymały, a dodatkowo stosunkowo lekki.

Materac o statusie wyrobu medycznego?

Wydawać by się mogło, że materace o statusie wyrobu medycznego są zarezerwowane jedynie dla osób obłożnie chorych. Realia są jednak zupełnie inne – takie produkty świetnie sprawdzą się także w sypialni u osób, które cierpią z powodu bólów kręgosłupa oraz u tych użytkowników, którym zależy na profilaktyce różnych schorzeń. SleepMed Hybrid Supreme to jeden z modeli produkowanych przez topowego producenta materaców tego typu. Cechuje się podzieleniem na siedem zróżnicowanych stref twardości i odwracalnością. Został zbudowany na bazie sprężyn multipocket, ale poza nimi we wnętrzu znajdują się jeszcze inne materiały o wspaniałych właściwościach – mowa tutaj o piance termoelastycznej i wysokoelastycznej.

Powyższe modele to wspaniałe propozycje dla miłośników wygody i funkcjonalności. Posiadają jeszcze szereg innych zalet, o które producenci zadbali w każdym najmniejszym calu – przemyślana została nawet kwestia prania pokrowca! W przypadku obu materaców jest on zdejmowany i pralny w pralce.