Sen ma niezwykle ważne znaczenie dla naszego zdrowia oraz prawidłowego funkcjonowania. Z uwagi na to, warto już dziś pozostawić na komfortową sypialnię, która wyróżnia się wyjątkową aranżacją oraz odpowiednio skomponowanym łóżkiem. A o jakich aspektach warto pamiętać?

Jaki styl aranżacji sprawdzi się w sypialnie?

Sypialnia to miejsce, które ma sprzyjać wypoczynkowi. Oznacza to, że każdy jego aspekt powinien współgrać z zasadami higieny snu oraz uwzględniać komfortowy wypoczynek. Jednak co to znaczy? Jak się okazuje, aranżacja wnętrza ma znaczny wpływ na jakość i długość naszego snu. Uwzględnia się tutaj m.in. kolory czy sposób ułożenia mebli. W pierwszej kolejności wato postawić na odpowiedni styl aranżacji sypialni. Świetnie sprawdzi się tutaj:

 • styl skandynawski,
 • styl klasyczny,
 • styl nowoczesny.

Wykorzystują one stonowane barwy, które korzystnie wpływają na nasz sen, gdyż nie przyczyniają się do nadmiernego pobudzania organizmu. Jednak sama aranżacja to nie wszystko – dużą rolę odgrywają tutaj także dodatki.

Idealne dodatki do sypialni

Najważniejsze aspekty aranżacji sypialniDo wykończenia wnętrza niezbędne są dodatki. To właśnie dzięki nim sypialnia zyska unikalny charakter, a my poczujemy się w niej komfortowo! Można je podzielić na wiele kategorii, w tym ozdoby ścienne czy figurki do postawienia na półkę czy komodę. Jednak wyróżnia się również dekoracje, które mają wpływ na jakość snu. Mowa tutaj m.in. o:

 • roślinach, które w nocy produkują tlen, przez co zwiększają jakość powietrza, a tym samym komfort snu,
 • kocach dekoracyjnych, które mogą pełnić funkcję narzuty,
 • dywanach łatwych do czyszczenia, które izolują chłodną podłogę od bosych stóp,
 • zasłonach, które nie dopuszczają przepuszczania światła słonecznego, przez co nie zakłóca on cyklu wydzielania melatoniny.

Jak skomponować komfortowe łóżko?

Komfortowe łóżko składa się z wielu czynników, do których zalicza się m.in. stelaż, pościel czy prześcieradło. Wpływają one na komfort snu, jednak nie oddziałują na zdrowy sen w taki sposób, jak poduszka, kołdra czy materac. Mają ogromne znaczenie dla jakości i długości naszego snu. A co warto o nich wiedzieć?

Poduszki

Często spotykamy się z poduszkami dekoracyjnymi, które świetnie zdobią pomieszczenie, jednak w sypialni najlepiej sprawdzają się te do spania. To właśnie one mają najlepsze wsparcie górnych partii ciała, czyli głowy, barków i kręgosłupa w odcinku szyjnym. W ten sposób poduszki umożliwiają zdrowy, a także komfortowy wypoczynek, a znajdziesz je na: https://sennamaterace.pl/24-poduszki. Przy ich wyborze warto uwzględnić takie kwestie, jak:

 • rodzaj wypełnienia,
 • wysokość,
 • stopień twardości.

Kołdra

Wielu z nas nie wyobraża sobie komfortowego wypoczynku bez kołdry. Co prawda, jej główną rolą jest zagwarantowanie nam odpowiedniego komfortu termicznego, jednak z uwagi na swój kształt, dodatkowo przyjemnie otula nas w czasie snu. Współczesny rynek oferuje nam modele, które różnią się przede wszystkim:

 • rozmiarem, który powinien być dopasowany do łóżka oraz wieku użytkownika,
 • rodzajem wypełnienia, który powinien uwzględniać ewentualne alergie
 • gramaturą, która określa stopień właściwości termoizolacyjnych.

Materac do spania

Materac do spania to najważniejszy aspekt odpowiednio skomponowanego łóżka. Wszystko z uwagi na fakt, iż odpowiada za prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki użytkownika. Dzięki temu nasze ciało może się zregenerować zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Co więcej, korzystnie wpływa na jakość i długość naszego wypoczynku, tym samym przyczyniając się do zdrowego snu. Współczesny rynek oferuje nam wiele różnorodnych modeli, które różnią się między sobą właściwościami oraz budową. Oznacza to, że każdy z nas jest w stanie znaleźć idealny dla siebie produkt.

Średnio każdy człowiek przeznacza na sen ⅓ swojego życia, czyli ok. ośmiu godzin dziennie. Jednak nie każdy z nas zdrowo się wysypia, a wszystko to z uwagi na styl życia lub nieodpowiedniego zaaranżowanej sypialni.